Всичко за мекотели



С течение на времето раците от декаподи са се развили в много различни форми. Коремът на животните може да бъде толкова дълъг, колкото този на скаридите, омарите и лангустите, или толкова къс, колкото този на раците.

Често дезинфекцирайте твърди повърхности, включително играчки, маси и дръжки на вратите.

Морфологичните изследвания отделят в отделна група черупчестите мекотели от останалите, но молекулярният анализ не потвърждава този факт.

Това включва всички сепии, чието меко тяло е частично поддържано от вътрешна варовита кост.

Най-големият мекотел в света е главоного, колосалният калмар (

Повеќето од членовите на оваа група или немаат школки, или имаат мали внатрешни школки.

Двучерупчестите животни се заравят в пясък или утайки на морското дъно или в коритата на реките; те имат тънки, меки черупки, въоръжени с твърди върхове, и те се отварят в твърди повърхности като дърво или скала. Свободно движещите се двучерупки, като миди, използват мускулестите си единични крака, за да копаят в пясък и меки утайки;

От зоологическа гледна точка групата на ракообразните и мекотелите обхваща хиляди видове. Въпреки това, само някои от тях, живеещи предимно в морето, имат гастрономическо и икономическо значение.

Мекотелите са разделнополови (миди и главоноги) и хермафродитни(повечето охлюви) видове. Развитието им е пряко мекотели (при някои коремоноги и при главоногите) или чрез метаморфоза - с ларва трохофора и велигер, а при сладководните миди - с ларва глохидиум.

При останалите представители той преминава през метаморфоза, като при различните класове се наблюдават специфични особености.

По-голямата част от мекотелите живеят в дълбокия океан и са сравнително безопасни от унищожаването на техните местообитания и опустошаването от хората, но това не е случаят със сладководните мекотели (т.

Прикритието на октоподите има три главни елемента. Единият е цветът. Октоподите генерират цветове чрез система от пигменти и отразители. Пигментите се съдържат в хиляди миниатюрни сакчета в най-горния слой на кожата. Когато сакчетата са затворени, приличат на миниатюрни лунички. За да покаже пигмента, октоподът свива мускулите около сакчето, като така го отваря и разкрива цвета. В зависимост от това какъв набор от сакчета отваря или затваря октоподът, той мигновено може да създаде шарки като ленти, ивици или петна.

Овие мекотели немаат глави, а нивните тела целосно се состојат од „стапало“ во облик на клин.

Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *